Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Ruda Śląska

By dzieci czuły się kochane

23.02.2011, Noworoczny Upominek

Wizytą w ośrodku interwencyjnym dla dzieci w Rudzie Śląskiej, która odbyła się 16 lutego, lokalni wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zakończyli tegoroczną edycję projektu Noworoczny Upominek.

– Najważniejsze było to, że mimo trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się te dzieci, mogły one poczuć, że ktoś o nich pamięta – mówi Mirosława Czarnecka, kierownik filii ChSCh w Rudzie Śląskiej.

Najmłodsi już wcześniej wiedzieli, że odwiedzą ich wolontariusze.

– Przybyliśmy do ośrodka o 18. Jednak już godzinę wcześniej, zaraz po skończonych zajęciach dzieci udały się do sali, gdzie miało odbyć się spotkanie. Usadowiły się na krzesłach i z niecierpliwością czekały – opowiada Krystyna Piecha, wolontariuszka z Rudy Śląskiej. – Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.       

W paczkach przekazanych przez przedstawicieli ChSCh były zabawki, odzież, słodycze i artykuły higieny osobistej. Do ośrodka trafił też zapas żywności, a do dzieci, obok zapakowanych podarunków, również kursy Życie Jezusa, książki z serii Filip propagujące zdrowy styl życia i czekolady.

Trzynastoletni Kamil, jeden z mieszkańców ośrodka, rozpaczał, że nikt go nie lubi. Jednak piórnik, który otrzymał, wyraźnie poprawił mu humor.  

Wizycie towarzyszyły też niespodziewane zdarzenia.

– Przez przypadek pomyliliśmy paczki i niektóre dziewczynki otrzymały prezenty przeznaczone dla chłopców – opowiada pani Mirosława. – Na szczęście okazało się, że ich zawartość była na tyle uniwersalna, że każdy otrzymał adekwatne dla siebie podarunki.

Wcześniej, w styczniu i lutym reprezentanci ChSCh zorganizowali dwa spotkania z cyklu Noworoczny Upominek w swojej siedzibie, podczas których przekazali paczki kilkudziesięciu dzieciom. Mimo iż to koniec podobnych spotkań w obecnej edycji Noworocznego Upominku, wolontariusze będą jeszcze docierać z podarunkami indywidualnie i bezpośrednio do rodzin. Ta wolontaryjna praca to dla nich nie tylko trud, ale także wielka radość.   

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Foto: Noworoczny Upominek w Rudzie Śląskiej, 15.01.2011

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 120 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Ruda Śląska
ul. Targowa 5
41-710 Ruda Śląska

Nr konta bankowego:
92 2030 0045 1110 0000 0278 5550

Kierownik: Mirosława Czarnecka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 600 984 209

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij