Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Ruda Śląska

Podziel Się Posiłkiem w Rudzie Śląskiej

29.09.2011, Pomoc żywnościowa

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Rudzie Śląskiej wzięła udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności Podziel się Posiłkiem. Wolontariusze ChSCh zbierali artykuły spożywcze w dwóch sklepach sieci Biedronka, gdzie udało im się uzyskać aż 508 kg.

Wrażenia uczestników są bardzo pozytywne.

– Zawsze czekam na Podziel Się Posiłkiem. Mam wtedy szansę spotkać się z ludźmi dobrej woli, utwierdzić się w przekonaniu, że jest ich więcej. Klienci sklepów chętnie przyjmowali od nas naklejki, które rozdawaliśmy na pamiątkę akcji – opowiada Mirosława Czarnecka, kierownik filii ChSCh w Rudzie Śląskiej.

W tym roku darczyńcy wrzucali mniej słodyczy, skupiając się raczej na konkretnych produktach żywnościowych. Wśród nich przeważały makarony, cukier, mąka, ryż i kasza. W Rudzie Śląskiej akcję wspierało 12 wolontariuszy ChSCh.

– W szczególności pamiętamy dwa przypadki, kiedy osoby przyniosły nam reklamówki wypełnione produktami. To było naprawdę duże przeżycie, kiedy po prostu wymieniliśmy uśmiechy i podziękowaliśmy im za pomoc – opowiada jedna z wolontariuszek. – Czasami niewiele trzeba, żeby poczuć się szczęśliwym.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Foto: zbiórka żywności w Rudzie Śląskiej, archiwum

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 120 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Ruda Śląska
ul. Targowa 5
41-710 Ruda Śląska

Nr konta bankowego:
92 2030 0045 1110 0000 0278 5550

Kierownik: Mirosława Czarnecka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 600 984 209

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij