Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Ruda Śląska

Ruda Śląska: biegiem po zdrowie

17.11.2011, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Działająca w Rudzie Śląskiej filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) oprócz wspierania osób ubogich zajmuje się profilaktyką zdrowotną. Wolontariusze wykorzystują każdą okazję, by podejmować działania edukacyjne w tym zakresie. 17 listopada wezmą udział w happeningu z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu.

11 listopada odbyły się XVIII Biegi Niepodległości zorganizowane przy Szkole Podstawowej nr 15 w Rudzie Śląskiej-Halembie. Biorący w nich udział oprócz szansy na wygranie nagród pieniężnych i rzeczowych mieli okazję zmierzyć się z własną słabością oraz w praktyczny sposób zadbać o zdrowie.

Uczestnicy podzieleni byli według płci, a mężczyźni także według wieku. Czekały na nich takie konkurencje jak bieg na 12 km czy nordic walking.

Oprócz udziału w biegu wszyscy zainteresowani mogli skorzystać ze stoiska przygotowanego przez rudzki sanepid we współpracy z lokalną filią ChSCh, na którym wykonywano: pomiar tkanki tłuszczowej, obliczenia wskaźnika masy ciała (tzw. BMI), spirometrię – badanie sprawdzające pojemność płuc oraz pikflometrię – mierzące przepływ powietrza w drogach oddechowych. Rozdawano także ulotki zachęcające do zdrowego stylu życia.

To już kolejna inicjatywa tego typu zorganizowana przez sanepid i ChSCh.

– Cieszymy się z owocnej współpracy i już zapraszamy na kolejne wspólne przedsięwzięcie – mówi Mirosława Czarnecka, kierownik filii w Rudzie Śląskiej. – 17 listopada, w godz. 12–14 z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu przed budynkiem Urzędu Miasta Ruda Śląska odbędzie się happening, w trakcie którego będzie można skorzystać z bezpłatnych pomiarów tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz konsultacji lekarskiej na temat, jak rzucić palenie.

Ponadto filia w Rudzie Śląskiej 5–9 grudnia zorganizuje darmową terapię antynikotynową. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie filii, przy ul. Targowej 5, o godz. 17.  

Rudzka filia działa od 2009 roku i prowadzi szereg projektów dla dzieci i dorosłych, m.in. pomoc odzieżową i Noworoczny Upominek skierowany do najmłodszych z ubogich rodzin.

Czytaj więcej o projektach zdrowotnych ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)         
 

    
       

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 120 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Ruda Śląska
ul. Targowa 5
41-710 Ruda Śląska

Nr konta bankowego:
92 2030 0045 1110 0000 0278 5550

Kierownik: Mirosława Czarnecka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 600 984 209

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij