Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Ruda Śląska

Ruda Śląska, Katowice: tak dla potrzebujących

28.03.2012, Pomoc żywnościowa

23-25 marca trwała Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowana przez Śląski Bank Żywności. W kilkunastu miastach regionu wolontariusze zbierali w sklepach artykuły spożywcze z długim terminem ważności. Żywność trafi m.in. do organizacji i instytucji zajmujących się dożywianiem dzieci. W Katowicach i Rudzie Śląskiej w akcję włączyli się między innymi wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

– Łącznie zebraliśmy ponad 800 kg żywności – mówi Mirosława Czarnecka, kierownik filii ChSCh w Rudzie Śląskiej. – Artykuły spożywcze rozdysponujemy wśród osób potrzebujących z Rudy Śląskiej i Katowic.         

– Klienci sklepów przekazywali między innymi słodycze, z myślą o dzieciach – sprawozdaje Małgorzata Bartkiewicz, wolontariuszka. – Produkty spożywcze przekazywało wiele osób, które wydawały się niezbyt zamożne. Są jeszcze ludzie o wielkim sercu. Jestem szczęśliwa, że mogłam komuś pomóc, że ktoś ucieszy się z zebranych darów.

– Byli ludzie, którzy przynosili całe reklamówki jedzenia – wtóruje Anna Matter, która wraz z innymi wolontariuszami zbierała żywność w jednej z katowickich biedronek. – Niektórzy w ciągu trzech dni zbiórki kilka razy odwiedzali sklep i za każdym razem wrzucali coś do naszego kosza – dodaje.

Obecnie wolontariusze ChSCh z Katowic kończą segregowanie zebranej żywności i niebawem rozpoczną przekazywać uzyskane produkty potrzebującym.

Mimo iż w wielu sklepach zebrano mniej niż w ubiegłym roku i tak akcja pozwoli obdarować sporo oczekujących na wsparcie rodzin.   

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 120 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Ruda Śląska
ul. Targowa 5
41-710 Ruda Śląska

Nr konta bankowego:
92 2030 0045 1110 0000 0278 5550

Kierownik: Mirosława Czarnecka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 600 984 209

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij