Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Ruda Śląska

Ruda Śląska: małe wielkie sukcesy w walce z uzależnieniem

13.12.2011, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

„Paliłem 20 lat i dopiero dzięki temu kursowi uporałem się z uzależnieniem” – mówi jeden z uczestników terapii antynikotynowej, która odbyła się 5-9 grudnia w Rudzie Śląskiej. Zajęcia zorganizowane przez wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) prowadził dr n. med. Jacek Matter.

„W pięć dni rzucisz palenie” to nazwa programu opracowanego pod koniec lat 50. przez amerykańskich uczonych, dr. Wayne’a Mc Farlanda i dr. Ehnana Folkenberga. Właśnie według ich założeń prowadzony był kurs w Rudzie Śląskiej. Jest to skuteczna metoda – spośród osób, które przyszły na pierwsze spotkanie ponad połowa zerwała z nikotynizmem.

– Podczas kursu panowała ciepła atmosfera – sprawozdaje Mirosława Czarnecka, kierownik filii ChSCh w Rudzie Śląskiej. – Uczestnicy dzielili się również swoimi doświadczeniami w walce z nałogiem i wzajemnie mobilizowali

Choć frekwencja nie była wysoka, ci, którzy wzięli udział w zajęciach, z pewnością nie żałują. Pomoc zdrowotna to dla wolontariuszy ChSCh z Rudy Śląskiej ważny obszar działań – podobnie jak pomoc odzieżowa czy żywnościowa.

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 120 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Ruda Śląska
ul. Targowa 5
41-710 Ruda Śląska

Nr konta bankowego:
92 2030 0045 1110 0000 0278 5550

Kierownik: Mirosława Czarnecka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 600 984 209

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij