Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Ruda Śląska

Ruda Śląska: nieść kaganek oświaty, poprawić jakość życia

18.09.2012, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

13 września w Świetlicy Aktywności Lokalnej przy Parafii Rzymskokatolickiej Michała Archanioła w Rudzie Śląskiej Orzegowie odbyło się spotkanie z zakresu profilaktyki antynowotworowej. W jego ramach miało miejsce spotkanie z lekarzem, przedstawicielkami amazonek oraz degustacja zdrowych potraw.

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz” – pisał Jan Kochanowski. Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Rudzie Śląskiej starają się, by nikt nie musiał przedwcześnie przekonywać się o prawdziwości tych słów. Dlatego biorą udział w spotkaniach takich, jak to ostatnie w Orzegowie.

– Prowadziliśmy degustację potraw wegetariańskich – mówi Mirosława Czarnecka, kierownik filii w Rudzie Śląskiej. – Była m.in. pasta ze słonecznika i bezmięsny gulasz. Wszystko tanie i smaczne. Staraliśmy się pokazać, że zdrowe odżywianie naprawdę może być proste.

Ważnym elementem spotkania była prelekcja zaproszonej lekarz ginekolog z Fundacji Godula Hope, która mówiła o tym, jak powstaje rak. Wyjaśniła też, jakie czynniki wpływają na jego rozwój (są to m.in. palenie papierosów i odżywianie) oraz przedstawiła dostępne dziś możliwości profilaktyki. W świetlicy gościły także przedstawicielki amazonek ze Stowarzyszenia Rudzkich Amazonek „Relaks”.

Czytaj więcej o profilaktyce zdrowotnej.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 120 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Ruda Śląska
ul. Targowa 5
41-710 Ruda Śląska

Nr konta bankowego:
92 2030 0045 1110 0000 0278 5550

Kierownik: Mirosława Czarnecka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 600 984 209

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij