Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Ruda Śląska

Ruda Śląska: ponowne spotkanie i o wiele więcej

9.12.2011, Pomoc żywnościowa

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Rudzie Śląskiej po raz kolejny wzięła udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności. W ogólnej puli 730 ton artykułów spożywczych zebranych przez banki w tegorocznej akcji znalazła się blisko tona uzyskana dzięki pracy rudzkich wolontariuszy.

– Zbiórkę w Rudzie Śląskiej wsparło 10 przedstawicieli ChSCh – mówi Mirosława Czarnecka, kierownik lokalnej filii. – W dwóch sklepach nasi wolontariusze zebrali 850 kg.

Sklepy, o których mowa, to biedronki przy ul. Kłodnickiej i Planty Kowalskiego. To dla wolontariuszy ChSCh stałe miejsca zbiórek żywności. Nic więc dziwnego, że klienci podczas minionej akcji rozpoznawali twarze niektórych wolontariuszy.

„Wiedziałam, że panią spotkam” – powiedziała do jednej z wolontariuszek pani, która przyszła na zakupy. Niektórzy przychodzili specjalnie po to, aby zakupić dary i włożyć je do „zbiórkowego” kosza.

– Pewien pan przekazał nam niemal pełen wózek żywności – opowiada kilkunastoletnia Ewelina, która już trzeci rok bierze udział w podobnych akcjach.

Inna z ochotniczek podkreśla, że wielu darczyńców to osoby niezamożne.

– To wzruszające, gdy ktoś sam ma mało, a jednak dzieli się z innymi – mówi Irena Adamik, która po raz czwarty pomagała przy zbiórce żywności.

Przedstawiciele ChSCh przekażą artykuły spożywcze przede wszystkim rodzinom wielodzietnym, osobom chorym i innym potrzebującym wskazanym przez ośrodek pomocy społecznej i szkoły.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 120 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Ruda Śląska
ul. Targowa 5
41-710 Ruda Śląska

Nr konta bankowego:
92 2030 0045 1110 0000 0278 5550

Kierownik: Mirosława Czarnecka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 600 984 209

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij