Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Ruda Śląska

Ruda Śląska: potrzebujący mogą liczyć na pomoc

19.03.2013, Pomoc żywnościowa

W miniony weekend odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności. Śląski Bank Żywności uczestniczył w niej po raz siódmy. W 120 sklepach w 21 miejscowościach na Śląsku wolontariusze zbierali artykuły spożywcze dla osób potrzebujących.

Wielkanocna Zbiórka Żywności odbywa się co roku. Organizują ją banki żywności zrzeszone w Federacji Polskich Banków Żywności. Artykuły spożywcze trafiają m.in. do świetlic środowiskowych, jadłodajni czy ośrodków wspierających rodziny; miejsc, które na co dzień zajmują się pomocą najuboższym.

– Zebrane dary to dla naszych podopiecznych dodatkowe wsparcie – mówi Mirosława Czarnecka z filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Rudzie Śląskiej. – Zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych, albo takich, gdzie są osoby przewlekle chore lub niepełnosprawne.

ChSCh jest jedną z wielu organizacji, które pomogą w rozdysponowaniu darów zebranych przez Śląski Bank Żywności. Za pośrednictwem wolontariuszy paczki trafią m.in. do podopiecznych Dziennego Ośrodka Pomocy Społecznej i Ośrodka Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Rudzie Śląskiej. Wolontariusze ChSCh pomagali także w zbiórce w sklepach, tradycyjnie stojąc w dwóch biedronkach.

– Każda taka zbiórka jednoczy ludzi – podkreśla Mirosława Czarnecka. – Potrzebujący wiedzą, że mogą liczyć na naszą pomoc, a my mamy satysfakcję z niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Według wstępnych danych Śląski Bank Żywności podczas tegorocznej akcji – dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i darczyńców – zebrał 18 ton żywności.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 120 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Ruda Śląska
ul. Targowa 5
41-710 Ruda Śląska

Nr konta bankowego:
92 2030 0045 1110 0000 0278 5550

Kierownik: Mirosława Czarnecka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 600 984 209

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij