Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Ruda Śląska

Ruda Śląska: woda zbawienna podczas upałów i nie tylko

3.07.2012, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Na temat znaczenia wody mówił dr Jacek Matter podczas spotkania zorganizowanego pod koniec czerwca w siedzibie filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Rudzie Śląskiej. – Następne zajęcia planujemy na początku października – mówi Mirosława Czarnecka, kierownik filii. To początek systematycznych spotkań, które wprowadzą mieszkańców Rudy Śląskiej w arkana zdrowego stylu życia. I jedna z wielu prozdrowotnych inicjatyw rudzkich wolontariuszy ChSCh.

Bez jedzenia można przeżyć kilka tygodni, bez wody – kilka dni. Nasze ciało w około 70% składa się z wody, a nasz mózg – w około 80%. Woda pomaga regulować temperaturę ciała, doprowadza składniki odżywcze do komórek i usuwa z organizmu produkty przemiany materii.  

Picie zalecanych dwóch litrów wody dziennie na początku może wydawać się trudne. Jednak warto spróbować, pamiętając, jak ważną rolę odgrywa ona w naszym organizmie.

Oprócz zorganizowania czerwcowego wykładu wolontariusze z Rudy Śląskiej prowadzili w tym roku wiele aktywności związanych z promowaniem zdrowego stylu życia – terapie dla osób uzależnionych od nikotyny; akcje prozdrowotne w szkołach, wykonywanie prostych badań profilaktycznych podczas imprez plenerowych, jak chociażby marcowy Dzień Zdrowia i Urody.

Ostatnio podczas Szkolnych Dni Profilaktyki Żyj Zdrowo na Sportowo w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Czarnym Lesie filia ChSCh przeprowadziła szereg warsztatów, m.in. na temat szkodliwości palenia. 18 czerwca z kolei w Domu Kultury w Bielszowicach odbyła się konferencja Więcej zdrowia, więcej życia. Organizatorami byli Fundacja „Unia Bracka” i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rudzie Śląskiej. Wolontariusze ChSCh przygotowali podczas imprezy stoisko ze zdrową żywnością.

Jak widać okazji do promowania zdrowego stylu życia jest wiele. Jest to o tyle istotne, że wciąż wielu Polaków zbyt małą wagę przywiązuje do systematycznej troski o swoją kondycję.  Przed nami zatem kolejne ciekawe wydarzenia z udziałem wolontariuszy ChSCh z Rudy Śląskiej.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 120 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Ruda Śląska
ul. Targowa 5
41-710 Ruda Śląska

Nr konta bankowego:
92 2030 0045 1110 0000 0278 5550

Kierownik: Mirosława Czarnecka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 600 984 209

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij