Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Ruda Śląska

Zabawa i nauka

19.01.2011, Noworoczny Upominek

Gościnne progi filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Rudzie Śląskiej znów stały się miejscem imprezy zorganizowanej z myślą o najmłodszych. Tym razem przygotowano program i rozdano podarunki 30 dzieciom.

Na spotkanie, które odbyło się 15 stycznia, po raz pierwszy przybyli najmłodsi wskazani przez Miejski Ośrodek Pomocy Dzieciom i Rodzinie. Ośrodek dołączył bowiem do grona instytucji współpracujących z rudzką filią ChSCh. 

Milusińskim rozdano paczki przekazane przez organizację Samaritan’s Purse, a w nich m.in. drobne zabawki i przybory szkolne. Każde dziecko otrzymało też upominek książkowy lub kolorowankę oraz mogło skorzystać z poczęstunku.

Obok prezentów przygotowano też specjalny program dla najmłodszych na podstawie biblijnej historii o Danielu w lwiej jamie. Sandra Piecha, wolontariuszka ChSCh, wykorzystując przykład postawy biblijnego proroka, rozmawiała z dziećmi na temat pojęcia „człowiek z zasadami”, podkreślając znaczenie modlitwy i zasad w życiu człowieka.

– Morał opowiadania zainteresował zarówno dzieci, jak i dorosłych, mimo iż najmłodsi początkowo byli sceptyczni – mówi Sandra.

Po miłym spotkaniu mali goście i ich opiekunowie w dobrych nastrojach opuścili siedzibę filii, zaś wolontariusze kolejny raz mogli poczuć satysfakcję wynikającą z dzielenia się dobrem z innymi.

Czytaj więcej o projekcie Noworoczny Upominek.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 120 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Ruda Śląska
ul. Targowa 5
41-710 Ruda Śląska

Nr konta bankowego:
92 2030 0045 1110 0000 0278 5550

Kierownik: Mirosława Czarnecka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 600 984 209

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij